Smm Elektri̇k Proje Hi̇zmeti̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
SMM Elektrik Proje Hizmeti
SMM Elektrik Proje Hizmeti
  • SMM Elektrik Proje Hizmetleri

Smm yani serbest müşavir mühendis diye adlandırdığımız kişiler, büroları için tasarım yapmaya, teste, kontrole ve imzalamaya yetkili kişilerdir. Ayrıca bu konular ile ilgili bilim ve tekniğe bağlı kalarak, ve fikirleriyle  bu hizmetlere katkıda bulunarak yerine getirilmesine Smm hizmetleri denmektedir.

Smm; proje hizmetleri, araştırma ve geliştirme hizmetleri, ihale dosyaları düzenleme hizmetleri, teknik uygulama sorumlulukları, bir işi devreye alma, kabul etme ve kontrol etme hizmetleri, kesin hesap işlemleri  gibi çeşitli ve önemli işler yapmaktadır.

  • Smm Büro Tescil Belgesi Nedir Ve Kimlere Verilir?

Smm büro tescil belgesi, mühendislerin bağlı oldukları şirket veya şubelere müracaat ederek firma veya şubeyi kendi üzerinden tescil etmesi durumunda verilen belgedir. Bu belge kişinin bağlı  olduğu firma veya şirketlere verilir.

Bu belgeyi kişi ve firma adına ilgili bir oda düzenlemekte ve takip etmektedir. Bu belge sayesinde; firma veya şirket ile mühendis arasında yapılacak olan sözleşme maddelerinin yerine getirip getirilmediği, çalışanların  aylık SSK priminin ödenip ödenmediği ve SSK primlerinin  asgari ücrete uygunluk sağlanıp sağlanmadığının kontrolü  gibi önemli konular takip edilir ve olası sorunlarda düzenleme yapılmaktadır.  Bu sayede kişinin çalıştığı işe  olan güveni artmış olur ve daha kaliteli bir iş ortamı sağlanılmış olur.

  • SMM Büro Tescil Belgesine Başvuruda Bulunabilmek için Neler Gereklidir?

Smm Büro tescil belgesine başvurmak için başvurulan alanın da çeşitli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse doğalgaz hizmeti vermek amacıyla Smm tescil belgesine başvurulmuşsa  doğalgaz için gerekli olan şartlar tamamlanmış ve  etki alanında doğalgaz ile alakalı plan, proje, taahhüt ve belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. 

  • SMM’ li Bir Mühendis Firma Veya Şirket Değişikliğinde Ne Yapmalıdır ?

 Smm’li bir mühendis  büro tescil belgesi aldığı bir firmadan ayrılmak istediğinde veya başka bir firma ile çalışma düşüncesi olduğunda  Smm tescil belgesini iptal ettirmelidir. Başka bir şirket ile çalışılacaksa bağlı olduğu şirket veya firmadan tescil belgesinin iptali için başvuruda bulunmalıdır.  Başvuru yaptıktan sonra gerekli evraklar alınarak  bağlı olduğu firma tarafından SSM tescil belgesi iptal edilecektir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın